Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Reklama » „Istota władzy państwowej i jej formy”

„Istota władzy państwowej i jej formy”

Wydawnictwo NORTOM

Z przyjemnością informujemy, że wrocławskie Wydawnictwo NORTOM opublikowało najnowszą xiążkę pana dr. Artura Ławniczaka.

Autor ukazał w szerokim kontekście historycznym mechanizm i w pewnym stopniu kulisy funkcjonowania władzy państwowej. W dobie dominacji mediów, proces kształtowania i funkcjonowania władzy, zwłaszcza w systemie demokratycznym, jest szczególnie podatny na wszelkiego rodzaju manipulacje i daleko odbiega od potocznej opinii, że w demokracji parlamentarnej wyborcy mają znaczący wpływ na jej funkcjonowanie.

Liczba stron : 301

ISBN: 978-83-89684-59-2

Zamówienia: Wydawnictwo NORTOM

*****

Z recenzji prof. dr. hab. Ryszarda M. Małajnego:

Dzieło Autora zawiera w sobie satysfakcjonujące rozwiązanie problemu naukowego, który Ów sobie wybrał. O jego wartości przesądza przede wszystkim fakt, iż Autor prowadzi w nim wielowątkowe i interdyscyplinarne rozważania, czyniąc to w sposób dojrzały, po odwołaniu się do bogatej literatury. Udowodnił tym samym przekonująco, że potrafi panować nad ogromem materiału.

Z recenzji dr Krystyny Michniewicz-Wanik:

Recenzowana praca zawiera szerokie omówienie typów i form władzy państwowej. Poprzez etymologię powstania i umieszczenie na gruncie historycznej epoki, A. Ławniczak analizuje istotę władzy państwowej oraz definiuje pojęcia.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.