Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Reklama » Premiera płyty „Remember Katyń”

Premiera płyty „Remember Katyń”

ReverbNation

Informujemy, że składanka Remember Katyń, poświęcona pamięci ofiar zbrodni katyńskiej (oraz innych zbrodni sowieckich na Polakach i nie tylko), jest już gotowa. Album zawiera esej w języku angielskim na temat historycznego kontekstu wydarzeń w Katyniu. Na dwóch płytach (tłoczonych CD) znajdują się 24 kompozycje wykonawców z Polski, Niemiec, Francji, Quebecu, Meksyku, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Hiszpanij. Wszystkie utwory zostały poddane profesjonalnemu masteringowi.

Udział wzięli: 1920, Cold Fusion, Dawid Hallmann, Infantry, Lord Kula, Graphite, Schattenspiel, Verney 1826, Anakoret, Ludola, Sarmatia, La Dernière Attaque, Lonsai Maïkov, Gregorio Bardini, Panic Bedroom, Darmstadt 1313, Dębowy, Kraschau, Bloodsoil, Rosarium², Stricta Doctrina i Nawia.

Stylistyka jest bardzo zróżnicowana, obejmuje m.in. militarną neoklasykę, dark ambient, gitarowy neofolk, elektroakustyczną muzykę konkretną, power electronics, powernoise, a nawet rock balladowy i hard rock. Rzeczą godną uwagi jest powrót – po niemal dwóch dekadach – legendarnej w niektórych kręgach grupy Sarmatia.

Remember Katyń

Każda z prezentowanych kompozycji prezentuje wysoki poziom i ma w sobie pewien rys oryginalności, ale kilka utworów warto szczególnie zaakcentować. Bardzo poruszające są utwory projektów Dębowy, Panic Bedroom i Bloodsoil, w których wykorzystano autentyczne, osobiste listy i relacje z Katynia. Z kolei brawurowa reinterpretacja słynnej Etiudy Rewolucyjnej Fryderyka Chopina, dokonana przez meksykański La Dernière Attaque, przeszywa serce skojarzeniami z tym, co rdzennie polskie, przywodząc na myśl wielkie nadzieje i gorzkie rozczarowania. Na przeciwległym biegunie lokuje się francuski Anakoret (ex-Militia Dei) z surowym, oszczędnie zaaranżowanym i silnie zrytmizowanym utworem, z którego bije zimne pragnienie sprawiedliwej pomsty.

Album będzie dostępny w sprzedaży poprzez sklep internetowy wytwórni Casual Control Records – prawdopodobnie już pod koniec września 2016 r. Proszę oczekiwać na dalsze informacje.

http://reverbnation.com/varememberkatyn – profil umożliwia wysłuchanie niektórych utworów.

Remember Katyń

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2022 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.