Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Urodziny xięcia Józefa Wacława

Urodziny xięcia Józefa Wacława

Dziedzictwo jakobitów

24 maja 2020 roku Jaśnie Oświecony xiążę Józef Wacław, zajmujący trzecie miejsce w linii sukcesji tronów Anglii, Szkocji i Irlandii, a także drugie miejsce w linii sukcesji tronu Liechtensteinu, obchodził dwudzieste piąte urodziny.

Józef Wacław Maxymilian Maria urodził się 24 maja 1995 r. w londyńskim szpitalu położniczym Portland. Jego rodzice, JO xiążę następca tronu Alojzy i Jej Królewska Wysokość xiężna Zofia, małżonkowie od 1993 r., mieszkali w tym czasie w stolicy Anglii – ich syn jest pierwszym od 1688 r. przyszłym sukcesorem korony Trzech Królestw, który urodził się na ojczystej ziemi. W tym czasie xiążę Alojzy pracował w sektorze finansowym, a xiężna Zofia kończyła studia magisterskie w zakresie historii i literatury angielskiej. Xiążę Józef Wacław ma także siostrę, JO xiężniczkę Marię Karolinę (ur. 1996), oraz dwóch braci, JO xięcia Jerzego (ur. 1999) i JO xięcia Mikołaja (ur. 2000).

Od 2011 r. JO xiążę Józef Wacław zdobywał wiedzę w Malvern College w Worcestershire, w trakcie nauki odbył staż w Senacie Stanów Zjednoczonych. Następnie w 2014 r. zapowiedział, że chciałby podjąć studia w zakresie prawa i uzyskać tytuł MBA.

Zapytany, jak najprościej opisać Liechtenstein, odpowiedział: Mały klejnot w Alpach.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.