Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Arcyxiężniczka Elżbieta nie żyje

Arcyxiężniczka Elżbieta nie żyje

Requiescat in pace

Wieczorem 1 stycznia 2019 roku po długiej chorobie zmarła w Salzburgu Jej Cesarska i Królewska Wysokość arcyxiężniczka Elżbieta, pani Sandhofer, potomkini karlistowskich królów Hiszpanij i Francji. Jej pogrzeb został zaplanowany na 11 stycznia.

Arcyxiężniczka urodziła się w Sonnbergu 15 stycznia 1942 r., była najmłodszym z sześciorga dzieci arcyxięcia Antoniego, xięcia toskańskiego, i rumuńskiej xiężniczki Ileany. 3 sierpnia 1964 r. poślubiła w Mondsee doktora Fryderyka Józefa Sandhofera (ur. 1934 w Salzburgu), z którym dochowała się czworga dzieci: Antoniego (ur. 1966), Małgorzaty (ur. 1968), Andrzei (ur. 1969) i Elżbiety (ur. 1971).

Oprócz męża i dzieci oraz ich rodzin Zmarła pozostawiła rodzeństwo: Ich Cesarskie i Królewskie Wysokości arcyxiężniczkę Alexandrę, baronową von Baillou, arcyxięcia Dominika i arcyxiężniczkę Marię Magdalenę, baronową von Holzhausen. Wraz z bratem i drugą z wymienionych sióstr była współwłaścicielką zamku w Branie – posiadłość zagrabiona przez komunistów została zwrócona potomkom arcyxiężnej Ileany 18 maja 2009 roku. Na dziedzińcu zamku przygotowano miejsce dla żałobników, którzy zapragną zapalić świecę i pozostawić kondolencje.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.