Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Święta Bożego Narodzenia w Domu Serbii

Święta Bożego Narodzenia w Domu Serbii

royalfamily.org

6 stycznia 2015 roku Ich Królewskie Mości król Alexander II i królowa Katarzyna obchodzili prawosławną Wigilię Bożego Narodzenia w pałacu królewskim w Dedinje.

Zgodnie z tradycją król udał się rankiem do lasu, gdzie ściął drzewko, które następnie przyniósł do pałacu.

Tradycyjne spalenie drzewka odbyło się przed pałacem królewskim, a błogosławieństwa udzielili o. Gaja Gajic z cerkwi św. Sawy i o. Panayotis Kartasios, przedstawiciel Kościoła Grecji w Serbii.

Oprócz członków dynastii w uroczystości uczestniczyli również reprezentanci żandarmerii, pracownicy pałacu królewskiego, a także przedstawiciele mediów. Po spaleniu drzewka odbyło się uroczyste przyjęcie dla wszystkich obecnych w pałacu.

Monarcha zwrócił się do obywateli Serbii, aby powitali rok 2015 z optymizmem, a także przypomniał, że łącząc swoje siły, Serbowie pracują nie tylko dla dobra kraju i każdego człowieka, ale — co najważniejsze — dążą do zapewnienia swoim dzieciom lepszej przyszłości.

Najjaśniejsi Państwo wzięli udział w nabożeństwie bożonarodzeniowym, które 7 stycznia odbyło się w stołecznym Soborze św. Michała Archanioła. Boską Liturgię sprawował patriarcha Serbii Ireneusz. Następnie królowa Katarzyna odwiedziła szpitale dziecięce w Belgradzie, obdarowując dzieci prezentami i składając im świąteczne życzenia.

opracowanie: Dawid Świonder

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.