Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » List do Prezydenta RP w sprawie cenzury Internetu

List do Prezydenta RP w sprawie cenzury Internetu

Stop Cenzurze

Szanowni Państwo,

Zachęcamy naszych Czytelników do poparcia akcji Internautów przeciwko pozbawianiu obywateli dostępu do sieci bez wyroku sądowego oraz przeciw łamaniu zasady neutralności Internetu.

Jeśli ktoś z Państwa chce podpisać się pod listem, proszę napisać  jak najszybciej na adres borys@musielak.eu, podając swoje imię, nazwisko i firmę / serwis internetowy / blog, które reprezentuje.

Poniżej znajduje się list, jaki zostanie wysłany do Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, w sprawie forsowanej przez rząd ustawy wprowadzającej filtrowanie treści w polskiej sieci Internet.

Szanowny Panie Prezydencie!

Piszemy do Pana w sprawie bardzo istotnej dla każdego Polaka korzystającego z Internetu. Rząd Donalda Tuska, forsując tzw. „ustawę hazardową”, proponuje w imię walki z hazardem nadać sobie prawo do filtrowania wszystkich treści znajdujących się w sieci. Ma za to odpowiadać art 179a w Prawie telekomunikacyjnym, wprowadzający „Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych”.

To pomysł bardzo niebezpieczny i sprzeczny z interesem obywateli. O ile słusznym jest założenie, że w Internecie powinno obowiązywać takie samo prawo jak w innych rejonach przestrzeni publicznej, to realizacja tego postulatu przez rząd nijak ma się do zasad takich jak gwarantowana konstytucyjnie wolność wypowiedzi. To, co planuje się wprowadzić jest po prostu nową formą cenzury, znanej Panu dobrze z poprzedniego ustroju. Podobne przepisy, umożliwiające rządom nieskrępowane filtrowanie treści, z jakich mogą korzystać obywatele działają obecnie tylko w kilku krajach świata. Zaliczają się do nich m.in. Iran i Chiny. Czy na pewno chcemy, żeby Polska dołączyła do tego grona?

Internet to przestrzeń publiczna, miejsce umożliwiające głoszenie i wymianę poglądów. Odgórne filtrowanie sieci porównać można więc do zamykania ust obywatelom jeszcze przed rozpoczęciem wypowiedzi. To coś, czego nie wyobrażał sobie nawet George Orwell w swojej sławnej powieści „1984” o wizji państwa totalitarnego.

(…)

Ciąg dalszy: http://stopcenzurze.wikidot.com/list-do-prezydenta

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.