Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Chrześcijanin, Cesarz, Europejczyk

Chrześcijanin, Cesarz, Europejczyk

Urodziny Cesarza Ottona

20 listopada 2010 roku 98. urodziny obchodził Jego Cesarska i Królewska Mość Otton I, de iure Cesarz austriacki, Apostolski Król Węgier, Król Czech, Dalmacji, Chorwacji, Slawonii etc. etc., najdłużej – od 1922 roku – panujący władca w historii Europy. Niestety, lata Jego panowania to przede wszystkim czas wygnania i zmagań z totalitaryzmami niszczącymi Starą Europę, a po II wojnie światowej próby działania w nowej, demoliberalnej rzeczywistości.

Przypomnijmy Jego słowa z 1937 roku:

„Wiem dobrze, że zdecydowana większość ludności Austrii życzyłaby sobie, abym mógł, raczej wcześniej niż później, podjąć dziedzictwo cesarza pokoju, mojego ukochanego ojca. (…) Naród [austriacki] nigdy nie opowiedział się w głosowaniu na rzecz Republiki. Milczał on tak długo, jak był zmęczony długą walką i zaskoczony zuchwalstwem rewolucjonistów z 1918 i 1919 roku. Otrząsnął się z tej rezygnacji, kiedy zorientował się, że rewolucja pogwałciła jego prawo do życia i wolności. (…) Zaufanie, które pokłada [we mnie] jest dla mnie ciężkim brzemieniem. [Jednak] gotów jestem je podjąć. Jeśli Bóg pozwoli, godzina złączenia Księcia z ludem wkrótce wybije”.

Najjaśniejszemu Panu życzymy jeszcze wielu lat panowania, z nadzieją, że Jego trwanie przybliży powrót Domu Austrii na stolice: Wiedeń, Budapeszt i Pragę.

 

Adrian Nikiel

Prezes Organizacji Monarchistów Polskich

       

Dr hab. Jacek Bartyzel

Prezes Klubu Konserwatywnego w Łodzi

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.