Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Cesarzowa Maria chorowała na COVID-19

Cesarzowa Maria chorowała na COVID-19

Niech żyje cesarzowa!

18 kwietnia Kancelaria Cesarskiego Domu Rosji wydała komunikat, informując, że Jej Cesarska Mość cesarzowa Maria wyzdrowiała z łagodnego przypadku COVID-19.

Pozostająca na emigracji monarchini (na co dzień posługująca się tytułem wielkiej xiężnej) początkowo doświadczała objawów grypopodobnych, które utrzymywały się przez kilka dni, a pod koniec marca otrzymała pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. 17 kwietnia kolejne badanie wykazało jednak, że Jej Cesarska Mość, przebywająca w odosobnieniu w madryckiej rezydencji, rozwinęła odporność na koronawirusa i odzyskała zdrowie. Oczywiście nadal przestrzega reżimu kwarantanny, który obowiązuje w Hiszpaniach, w związku z tym musiała odwołać wizytę w Rosji, pierwotnie planowaną na maj.

Władczyni złożyła swoim rodakom życzenia z okazji prawosławnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego – życzy wszystkim zdrowia i modli się o szybkie wygaśnięcie pandemii.

Z komunikatu wynika również, że następca rosyjskiego tronu, Jego Cesarska i Królewska Wysokość wielki xiążę Jerzy, nadal przebywa w Moskwie, gdzie ciesząc się dobrym zdrowiem, przestrzega zaleceń rządu odnośnie do pozostawania w domu. Zarówno Najjaśniejsza Pani, jak i jej syn współpracują z licznymi instytucjami i stowarzyszeniami społecznymi i kulturalnymi za pośrednictwem Internetu.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.