Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Choinka w Zamku Królewskim

Choinka w Zamku Królewskim

Zamek Królewski w Warszawie — Muzeum

Zamek Królewski w Warszawie, oferując różnorodne wydarzenia online, które są związane z bieżącym programem edukacyjnym i artystycznym, z konieczności pragnie również wirtualnie przekazać atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Ponieważ do wnętrz nie możemy na razie zaprosić publiczności, proponujemy nostalgiczną filmową relację z ubierania okazałej choinki w Sali Wielkiej, która w tym roku przybrała królewskie barwy czerwieni i złota. A wszystko to przy dźwiękach znanej kolędy Lulajże Jezuniu w wykonaniu młodych artystów – stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – i przy udziale naszych najmłodszych gości, którzy przy tej okazji wysłuchali krótkiego wprowadzenia do historii zwyczaju zdobienia bożonarodzeniowych drzewek.

W tej świątecznej i iście królewskiej scenerii nie zabrakło pięknej szopki krakowskiej, stanowiącej zapowiedź webinarium zatytułowanego Szopka krakowska jako fenomen kulturowy. Spotkanie z cyklu „Historia po królewsku” transmitowane będzie 7 grudnia 2020 roku o godz. 18.00 poprzez naszą stronę internetową i na Facebooku. To ciekawe zagadnienie przedstawi pan Filip Fotomajczyk, z wykształcenia muzyk, miłośnik i wykonawca szopek, twierdzący m.in., że tworzy je drogą ewolucji. W swoich pracach odwołuje się do hejnalicy kościoła Mariackiego, Wież Zegarowej i Wikaryjskiej z Katedry Wawelskiej, a także do elementów legend krakowskich.

Serdecznie zapraszamy do udziału online w naszych przedświątecznych propozycjach.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.