Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Dorastanie króla — wystawa w Belgradzie

Dorastanie króla — wystawa w Belgradzie

Niech żyje Dom Serbii!

Tylko do 16 września 2019 roku można zwiedzać wystawę upamiętniającą króla Serbii Piotra II, którą zorganizowano w Pałacu Królewskim w Belgradzie. Wśród rzadko pokazywanych zabytków warto zobaczyć m.in. zdjęcia monarchy z lat 1923-1941 oraz jego pierwszą szablę – dar, który przyszły władca otrzymał w dniu swojego chrztu (21 października 1923 r.) od atamanów Kozaków dońskich, kubańskich i tereckich. Innym cennym obiektem jest portret Piotra II autorstwa Pawła Jovanovicia, na co dzień przechowywany w dawnej rezydencji króla Piotra I w Oplenac. Wystawę, która upamiętnia rocznicę królewskich urodzin przypadającą na 6 września, otworzyli na początku miesiąca Ich Królewskie Mości król i królowa Serbii.

Wystawa jest dostępna w dni robocze w godz. 11.00-14.00 po uprzednim zgłoszeniu obecności w biurze JKM króla Serbii (tel. 011 306 4000, e-mail: kancelarija@dvor.rs).

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.