Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » JCW Şehzade Hasan Orhan Efendi Hazretleri nie żyje

Jego Cesarska Wysokość Şehzade Hasan Orhan Efendi Hazretleri nie żyje

Requiescat in pace

Kair/Egipt — 25 maja 2010 roku w Kairze, po długiej walce z rakiem, zmarł w wieku 64 lat Jego Cesarska Wysokość Şehzade Hasan Orhan Efendi Hazretleri.

Şehzade Hasan Orhan Efendi urodził się 9 września 1946 roku w Kairze, jego rodzicami byli Şehzade Mehmed Nazim Efendi z żoną Halime Abdul Huda Hanim Efendi. Był prawnukiem sułtana Mehmeda V, szóstą osobą w linii dziedziczenia osmańskiego tronu. W oświadczeniu prasowym wydanym w związku z tą śmiercią przebywający w Turcji xiążę Şehzade Orhan Efendi napisał: Hasan Efendi z powodu problemów finansowych nie mógł być poddany właściwej opiece. Państwo nie interesowało się tym, a minister spraw zagranicznych (Ahmet Davutoğlu, AKP), poinformowany o stanie zdrowia Hasana Efendi, nie zareagował. Wczoraj złożył nam jedynie kondolencje.

Şehzade Hasan Efendi zostanie pochowany w Kairze pośród swojej rodziny.

Rodzina sułtańska poinformowała również o tym, że 24 maja w Anglii, w wieku 84 lat, zmarł Jego Wysokość Sultanzade Mahmud Sami Beyefendi.

tłumaczenie i opracowanie: Tomasz Panek i Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.