Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Historia odczytana z fotografii

Historia odczytana z fotografii

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi

Może to być epizod z walk, losów wybranego żołnierza Armii Krajowej lub postronnego świadka historii. Może to być także historia niezwykłego miejsca lub pamiątki historycznej – w 70. rocznicę Akcji „Burza” Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej ogłosiło konkurs przypominający o walkach AK w 1944 roku pt. Burza ‘44. Historia odczytana z fotografii.

Zadaniem uczestników jest opisanie wyjątkowej historii z dziejów Armii Krajowej na podstawie wybranego zdjęcia z 1944 r. Formuła konkursu pozwala na dużą swobodę wyboru tematu. Warunkiem jest jedynie przedstawienie opowieści prawdziwej, ujętej w oryginalny sposób.

Fotografii, która stanie się punktem wyjścia, można szukać zarówno w książkach poświęconych historii AK, w zbiorach archiwalnych i muzealnych, na stronach internetowych, jak też wśród domowych pamiątek.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe – sprzęt elektroniczny oraz publikacje i gry edukacyjne IPN. Prace można zgłaszać do 31 maja 2014 roku.

Informacji o konkursie udziela pan Paweł Rokicki, tel. 22 431 83 69.

Szczegółowe informacje (w tym regulamin konkursu, metryczka i wzór pracy)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.