Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Oświadczenie Biura JKM Alexandra II, de iure króla Serbii (informacja prasowa z 31 października 2013 r.)

Oświadczenie Biura JKM Alexandra II, de iure króla Serbii (informacja prasowa z 31 października 2013 r.)

royalfamily.org

Belgrad, 31 października 2013 roku – w odniesieniu do sprawy malutkiej Tijany Ognjanovic oraz wobec wielu zapytań kierowanych przez media Biuro JKW xięcia Alexandra wydało następujące oświadczenie:

Fundacja JKW xiężnej Katarzyny od ponad dwóch dekad wspiera najbardziej potrzebujących. Dzięki związkom JKW xiężnej Katarzyny z Centrum Zdrowia Houston, które odwiedziła zeszłego roku podczas wydarzenia charytatywnego zorganizowanego dla Serbii, Jej Królewska Wysokość zdołała obniżyć cenę operacji transplantacji serca z miliona dolarów amerykańskich, która to cena została ustalona początkowo pomiędzy szpitalem i rodzicami, do kwoty rzędu 700 000 dolarów amerykańskich. Zapewniła rodzinie bezpłatne zakwaterowanie oraz transport w Stanach Zjednoczonych na tak długo, jak to było konieczne, a także pomoc przy tłumaczeniach i komunikowaniu się. Królewska Para była bardzo zasmucona śmiercią Tijany, uczestniczyła w jej pogrzebie i przekazała rodzinie najszczersze kondolencje.

Jej Królewska Wysokość i Fundacja JKW xiężnej Katarzyny nigdy nie posiadała dostępu do kont bankowych czy też do jakichkolwiek transakcji, które dokonywane były pomiędzy Centrum Zdrowia Houston w Texasie a rodzicami; odbywało się to wyłącznie w gronie zainteresowanych, chronionych przywilejem poufności na linii lekarz–pacjent. Dlatego nie możemy wypowiadać się o jakichkolwiek kwestiach wykraczających poza problem opisany w oświadczeniu.

Mimo wszystko Ich Królewskie Wysokości stanowczo wspierają pomysł – uważając to za konieczność – by w razie, gdy jakieś środki pieniężne pozostaną po jakichkolwiek akcjach charytatywnych tego typu, powinny zostać wykorzystane dla pomocy innym chorym dzieciom w Serbii.

tłumaczenie: Tomasz Michalak, opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.