Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Jubileusz diuka Perth

Jubileusz diuka Perth

Dziedzictwo jakobitów

7 lipca 2015 roku Jego Łaskawość Jan Eryk Drummond, piętnasty diuk i osiemnasty earl Perth, czternasty wicehrabia Strathallan, najstarszy w gronie jakobickich parów Szkocji, obchodzi osiemdziesiąte urodziny.

Przypomnijmy, że Jego Łaskawość posiada następujące tytuły, które zostały nadane jego poprzednikom przez królów Szkocji: piętnasty diuk Perth, markiz Drummond, earl Stobhall, wicehrabia Cargill, lord Concraig (wszystkie nadane przez króla Jakuba VIII w 1701 roku), osiemnasty earl Perth, lord Drummond, Stobhall i Montifex (stworzone przez króla Jakuba VI w 1604 r. i ponownie przyznane przez króla Jakuba VII w 1687 r.), dwudziesty pierwszy lord Drummond of Cargill (nadany przez króla Jakuba IV w 1488 r.), czternasty wicehrabia Strathallan, lord Drummond of Cromlix (przyznane przez króla Jakuba VII w 1686 r.), siedemnasty lord Maderty (nadany przez króla Jakuba VI w 1609 r.).

opracowanie: Adrian Nikiel

Na podstawie wiadomości z jakobickiej listy dyskusyjnej.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.