Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Kongres Prawników Katolickich (Bogotá, 10-11 lutego A.D. 2010)

Kongres Prawników Katolickich (Bogotá, 10-11 lutego A.D. 2010)

J.B., Agencja FARO

W stolicy Kolumbii, Bogocie, odbywa się w dniach 10-11 lutego b.r. pierwszy Kongres Kolumbijskiego Stowarzyszenia Prawników Katolickich (Asociación Colombiana de Juristas Católicos), utworzonego w listopadzie ubiegłego roku i stowarzyszonego z istniejącą od 1986 roku Międzynarodową Unią Prawników Katolickich. Statutowym celem ACJC jest obrona prawa naturalnego i nauczania moralnego Kościoła katolickiego w jego zastosowaniu do prawa, ustawodawstwa, polityki i ekonomii. Przewodniczącym ACJC jest dr Juan Carlos Novoa, prawnik z Uniwersytetu Św. Tomasza z Akwinu w Bucaramanga. 

Tematami Kongresu są m.in.: „Prawo a sumienie”, „Wolność sumienia jako fundament konstytucjonalizmu”, „Sumienie u św. Tomasza z Akwinu”, „Roztropność jurydyczna i sumienie”, „Państwo i sumienie”. 

Udział w Kongresie zapowiedzieli m.in.: Prof. Miguel Ayuso Torres, kierownik Katedry Nauk Politycznych i Prawa Konstytucyjnego na Uniwersytecie Papieskim Comillas w Madrycie oraz przewodniczący (od ubiegłego roku) Międzynarodowej Unii Prawników Katolickich; Prof. Danilo Castellano, kierownik Katedry Filozofii Prawa i Filozofii Polityki na Uniwersytecie w Udine (Włochy) i jego dziekan Wydziału Prawa; Prof. Ricardo Marques Dip, kierownik Katedry Prawa Konstytucyjnego na Uniwersytecie Badawczym w São Paulo oraz sędzia Sądu Najwyższego stanu São Paulo (Brazylia).

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.