Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Koronawirus w Domu Brazylii

Koronawirus w Domu Brazylii

Niech żyje cesarz!

Jego Cesarska i Królewska Mość cesarz Brazylii Ludwik I podał 1 kwietnia do wiadomości publicznej kolejne informacje na temat stanu zdrowia członków Domu Brazylii, którzy zmagają się z COVID-19. Zarażeni koronawirusem są czterej bracia Najjaśniejszego Pana, choroba dotknęła także dwie jego szwagierki. Na szczęście wracają do zdrowia.

Do grona chorych dynastów zaliczają się: xiążę Piotr z Alkantary (ur. 1945), jego żona xiężna Maria z Fatimy (ur. 1952), xiążę Antoni (ur. 1950), xiążę Franciszek (ur. 1955), xiążę Albert (ur. 1957), jego żona xiężna Maritza (ur. 1961). Źródłem zarażenia miało być przyjęcie zaręczynowe syna ostatnich z wymienionych.

Cesarz zwrócił się do poddanych z życzeniem, aby wszelka publiczna działalność monarchistów w Brazylii została zawieszona. W najbliższej przyszłości również członkowie dynastii nie będą wykonywać swoich obowiązków reprezentacyjnych.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.