Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Krewni wspominają markizę Helenę Pallavicini

Krewni wspominają markizę Helenę Pallavicini

Requiescat in pace

18 maja 2021 roku doczesne szczątki Jej Królewskiej Wysokości markizy Heleny Pallavicini, xiężniczki wirtemberskiej i starszej siostry Jego Królewskiej Mości króla Karola II, spoczęły w Altshausen. W tej siedzibie Domu Wirtembergów markiza zmarła 22 kwietnia w wieku dziewięćdziesięciu jeden lat.

W latach pięćdziesiątych xiężniczka, w rodzinie znana jako „Mausi”, mieszkała z kuzynami – cesarzem Brazylii Piotrem Henrykiem i cesarzową Marią Elżbietą – w ich posiadłości Fazenda Santa Maria, znajdującej się w Jacarezinho na północy stanu Parana. Wspierała Najjaśniejszych Państwa w opiece nad dziećmi i została wybrana na matkę chrzestną ich syna, Jego Królewskiej Wysokości xięcia Franciszka (ur. 1955).

Rodzina cesarska przesłała królowi Wirtembergii list kondolencyjny, w którym zapewnia, że w modlitwie łączy się z Requiem za duszę Zmarłej, wspominając lata wspólnie spędzone na farmie w Paranie. Pod listem podpisali się: Jego Cesarska i Królewska Mość cesarz Ludwik oraz Ich Cesarskie i Królewskie Wysokości xiążę Bertrand, xiążę Antoni i jego żona, xiężna Krystyna.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.