Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Wizyta pary królewskiej w Polsce

Wizyta pary królewskiej w Polsce

Ambasada Królestwa Norwegii

Jego Królewska Mość Harald V, król Norwegii i Jej Królewska Mość królowa Sonja złożą 9-11 maja 2012 roku państwową wizytę w Polsce na zaproszenie prezydenta RP. Ich Królewskim Mościom będą towarzyszyć: minister spraw zagranicznych, minister obrony oraz minister ds. rybołówstwa i wybrzeża.

Wizyta będzie przebiegała w Warszawie i Krakowie. Program składa się m.in. z następujących punktów:

Środa, 9 maja

Warszawa: wizyta w Polsce rozpocznie się od ceremonii oficjalnego powitania w Pałacu Prezydenckim, po czym nastąpi złożenie wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz spotkania z premierem RP i z przewodniczącymi obu izb parlamentu, marszałkami Sejmu i Senatu. Dzień zakończy się oficjalnym bankietem.

Czwartek, 10 maja

Warszawa: konferencja Poland-Norway Partnership Conference. Dzień zakończy się koncertem i oficjalnym przyjęciem.

Piątek, 11 maja

Kraków: premiera nowego polsko-norweskiego programu badawczego oraz programu stypendialnego. Oba programy są finansowane z grantów norweskich (w ramach środków z Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Następnie król i królowa zwiedzą słynne krakowskie muzea i inne instytucje kulturalne.

Strona rodziny królewskiej

Informacje o norweskiej monarchii i rodzinie królewskiej

Dane o Norwegii

Wywiady Polskiego Radia z Ich Mościami królem i królową Norwegii:

http://www.polskieradio.pl/9/201/Artykul/590468,To-co-najtrudniejsze-w-byciu-krolem

http://www.polskieradio.pl/9/308/Artykul/591294,Krol-Norwegii-jest-szansa-by-zachowac-kraj-takim-jakim-byl-przed-zamachem

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.