Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Konkurs MAGISTER PAFERE

Konkurs MAGISTER PAFERE

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego

Do końca października można przesyłać prace magisterskie do konkursu MAGISTER PAFERE — na najlepszą pracę magisterska z dziedziny ekonomii — organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Udział w konkursie mogą brać autorzy prac obronionych w latach 2008-2011, które to prace przyczyniają się do rozwoju wiedzy na temat ekonomii wolnorynkowej i zrozumienia zależności między etyką a gospodarką.

— W tym roku zdecydowaliśmy się zaprosić do jury, oprócz ludzi nauki, także przedsiębiorców. Jeden z tematów tegorocznej edycji konkursu dotyczy właśnie przedsiębiorczości. Chcemy w ten sposób podkreślić jej znaczenie dla rozwoju gospodarczego kraju – mówi koordynator konkursu Konrad Rajca z Fundacji PAFERE. — Niezmiennie zachęcamy studentów do podejmowania także tematyki relacji między etyką a ekonomią oraz kwestii bieżących, takich jak na przykład zagrożenia płynące z zadłużania państwa.

Tematy tegorocznej edycji konkursu:

1) Etyka a ekonomia — z perspektywy i dorobku polskiej myśli ekonomicznej.

2) Przedsiębiorczość jako podstawa narodowego dobrobytu.

3) Zadłużenie i wzrost wydatków państwa – fundamentalne zagrożenia dla rozwoju gospodarczego.

Termin nadsyłania prac w formie elektronicznej (plik PDF) wraz z formularzem zgłoszeniowym pod adres: konkurs@pafere.org, mija 30 października 2011 roku. Zwycięskie prace poznamy w styczniu 2012 roku. Szczegółowy regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie www.pafere.org. Nagrodą w konkursie jest wydanie zwycięskiej pracy w formie książkowej, sfinansowane przez Fundację PAFERE Polska. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni finansowo.

Jury konkursu:

Przewodniczący jury Prof. Witold Kwaśnicki — ekonomista, Uniwersytet Wrocławski

Prof. Michał Wojciechowski – teolog, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, przewodniczący Rady Programowej PAFERE

Dr Sebastian Musioł – ekonomista, Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej (WSBiF)

Krzysztof Zawitkowski – przedsiębiorca i inwestor z Kalifornii, Przewodniczący Rady Fundacji PAFERE

Andrzej Barański – przedsiębiorca, właściciel firmy Herbewo International

Patroni konkursu: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, tygodnik „Gość Niedzielny”, portal ekonomiczny Bankier.pl, portal PIT.pl. miesięcznik „Stosunki Międzynarodowe”, portal Fronda.pl, portal studencki Dlastudenta.pl, portal rozwoju kariery zawodowej Kariera.com.pl

PAFERE

O Fundacji:

Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) jest niezależną, pozarządową organizacją zajmującą się wolnorynkową edukacją ekonomiczną oraz promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu. Skupia się na badaniu związków etyki z ekonomią i rozwoju nauk ekonomicznych. Fundacja została założona w 2007 roku przez prywatnego przedsiębiorcę Jana Michała Małka, na stałe mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej działała jako oddział amerykańskiej Fundacji PAFERE Pro Publico Bono, założonej w 2000 roku w Kalifornii.

Fundacja została wyróżniona za zorganizowanie I Edycji konkursu „Magister PAFERE”, jako pierwsza w historii organizacja z Polski, prestiżową nagrodą Templeton Freedom Award, przyznawaną przez amerykańską Fundację Atlas niezależnym i pozarządowym organizacjom, które w swych działaniach starają się promować wolnorynkowe rozwiązania gospodarcze. Zwycięzcą II edycji konkursu został Ludwik Papaj (Uniwersytet Jagielloński), autor pracy „Koncepcja człowieka w pracach Ludwiga von Misesa”, której wydanie zostało sfinansowane przez Fundację.

Więcej informacji: Konrad Rajca

PAFERE Liberty Weekend 2011

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.