Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Informacja na temat małżeństwa w hiszpańskiej rodzinie królewskiej

Informacja na temat małżeństwa w hiszpańskiej rodzinie królewskiej

Sekretariat Polityczny JKW Syxtusa Henryka

20 listopada 2010 r. w Bruxeli Karol Xawery Burbon-Parma i Lippe-Biesterfeld, który powinien być prawowitym sukcesorem tronu Hiszpanij, pojął za żonę pannę Annę Marię Gualthérie van Weezel, niderlandzką dziennikarkę. Wydaje się również, że 12 czerwca zawarli tak zwany ślub cywilny, który jest nieważny dla katolików i niesie ze sobą poważne kanoniczne następstwa dla tych, którzy zawarli go bez konieczności.

Według hiszpańskich regulacji dynastycznych, obowiązujących również Dom Parmy, ewentualne potomstwo tego małżeństwa zostaje całkowicie pozbawione praw sukcesji do Korony. Jeśli chodzi o samą Annę Marię Gualthérie van Weezel, to nie może ona prawowicie posiadać ani używać żadnych tytułów królewskich ani xiążęcych, tak hiszpańskich, jak i parmeńskich.

Madryt, 22 listopada 2010 r.

Sekretariat Polityczny Jego Królewskiej Wysokości Syxtusa Henryka

Tłumaczenie: Tomasz Wiśniewski, opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.