Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Edward Munch: kolejna odsłona

Edward Munch: kolejna odsłona

Ambasada Królestwa Norwegii

Wyniki najnowszych badań nad twórczością Edwarda Muncha zaprezentują naukowcy z ośmiu krajów podczas otwartej, międzynarodowej konferencji w Oslo w dniach 18-21 września.

„Edward Munch i modernizm” (Edvard Munch and/in Modernism) to konferencja, podczas której odbędą się debaty na temat wkładu Muncha — jego niejednoznacznej i niedokładnie określonej pozycji w historii modernizmu.

Uczestnicy konferencji omówią dzieła Muncha w odniesieniu do ogólnej koncepcji modernizmu, a konkretnie postawią sobie pytanie, w jaki sposób interpretować dzieła, karierę i dziedzictwo Edwarda Muncha z perspektywy historiograficznej i w ramach teorii sztuki. Konferencja odbędzie się w związku z wydarzeniem pt. Munch 150 — główną retrospektywną wystawą, zorganizowaną przez Muzeum Muncha w Oslo i Narodowe Muzeum Sztuki, Architektury i Wzornictwa z okazji przypadającej na 2013 rok 150. rocznicy urodzin Artysty. Pod adresem munch150.no znajdują się informacje (po angielsku i norwesku) o jubileuszowych wydarzeniach.

Więcej o konferencji

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.