Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Muzeum Kempingów

Muzeum Kempingów

Royal Central

Jej Wysokość xiężniczka Alexandra zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg i jej drugi mąż, hrabia Michał Ahlefeldt-Laurvig-Bille1, otworzyli w duńskim zamku Egeskov pierwsze w Europie Muzeum Kempingów. Jest to kolejna placówka na terenie posiadłości, wcześniej powstały tam muzeum przedsiębiorstwa Falck i muzeum dawnych pojazdów. Obiekt został udostępniony zwiedzającym na początku maja 2021 r. – jego założyciele są miłośnikami biwakowania i spędzania czasu na łonie przyrody.

W nowym muzeum turyści mogą zapoznać się z historią duńskich zwyczajów związanych z odpoczynkiem na świeżym powietrzu. Z wystawy można dowiedzieć się, jak niegdyś wyglądały wakacje Duńczyków i jakie są ich wyobrażenia na temat wypoczynku w przyszłości.

Zamek Egeskov znajduje się w pobliżu Kværndrup na południowo-zachodnim wybrzeżu Fionii. Jest najlepiej zachowanym renesansowym zamkiem wzniesionym na fundamencie z dębowych pali i otoczonym wodą. W większości, poza pokojami prywatnymi, jest otwarty dla publiczności, która może oglądać m.in. galerię obrazów, zbiory zabytkowych samochodów i motocykli, kolekcję pojazdów ratowniczych i wystawę poświęconą historii rolnictwa.

opracowanie: Adrian Nikiel


1 Należy podkreślić, że pierwszy mąż Jej Wysokości wciąż żyje.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.