Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » „Europa na widelcu”

„Europa na widelcu”

3 czerwca AD 2012

Sezon wakacyjny zbliża się, więc tym razem proponujemy naszym Czytelnikom lżejszą tematykę, coś na sezon, nomen omen, ogórkowy… Być może głównym pożytecznym wydarzeniem związanym ze zbliżającym się Euro 2012 (o którym na Portalu wspominamy po raz pierwszy i być może ostatni) okazał się festiwal „Europa na widelcu” – po raz kolejny zorganizowany na początku czerwca na wrocławskim Rynku. Tym razem wrocławianie spotkali się z kuchnią państw, których reprezentacje piłkarskie wystąpią na turnieju.

Po raz kolejny nie zabrakło też prezentacyj najprzedniejszych dań kuchni skandynawskich, które w krótkich „wejściach na telebim” zaprezentowali pp. Robert Makłowicz i Piotr Bikont. Jak zapewne Czytelnicy już się domyślają, tym znanym miłośnikom dobrego jadła przy stoiskach Danii i Szwecji towarzyszyła kamera Portalu Legitymistycznego (realizującego program promocji kultury skandynawskiej w Polsce). Niejako przy okazji nagraliśmy też prezentację pierwszego ze stoisk – z kuchnią niderlandzką.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami (a latem – do wyprawy na Północ):

Dania

Dania

Dania

Szwecja

Bułgaria

W ramach bezinteresownego wsparcia promocyjnego: stoisko z przysmakami Carstwa Bułgarii.

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.