Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Norweska technologia dla środowiska przyciąga polskich partnerów

Norweska technologia dla środowiska przyciąga polskich partnerów

Ambasada Królestwa Norwegii

W terminie 20-23 listopada br. w Poznaniu odbyła się jedna z największych imprez targowych poświęconych ochronie środowiska w centralnej i wschodniej Europie — Targi POLEKO. W tegorocznym POLEKO wzięło udział ponad 600 wystawców; targi odwiedziło ponad 21 tysięcy osób.

Stoisko norweskie

Ambasada Królestwa Norwegii wspólnie z Biurem Radcy Handlowego Ambasady zorganizowała na targach narodowe stoisko, w którym znalazło się 9 podwystawców, reprezentujących kilka obszarów tematycznych, takich jak gospodarka wodno-ściekowa oraz czysta energia, ze szczególnym uwzględnieniem efektywnego gospodarowania energią i jej odnawialnych źródeł. Ponadto, jeden z głównych wystawców w norweskim stoisku, Green Business Norway, gościł w swej części stoiska pięć firm specjalizujących się w gospodarce odpadowej i recyklingu.

Imprezy towarzyszące

21 listopada w sali konferencyjnej zaaranżowanej obok norweskiego stoiska odbyły się dwa seminaria i dyskusje panelowe, zorganizowane przez BRH Ambasady, zatytułowane: „Ku gospodarce niskoemisyjnej” oraz „Gospodarka ściekowa – osady – energia”. Obydwa seminaria otworzył Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce, Jego Ekscelencja Enok Nygaard. Dyskusje panelowe, w których wzięli udział znani w środowisku profesjonaliści, poprowadzili cenieni prelegenci, prof. Zbigniew Karaczun z SGGW oraz Adam Gołębiewski z IGWP. Kjell Arne Nielsen, Radca Handlowy Ambasady Norwegii, przedstawił istniejące możliwości dofinansowania innowacyjnych norweskich rozwiązań technologicznych realizowanych z partnerami w Polsce. Wiele przykładów takich rozwiązań zostało zaprezentowanych przez przedstawicieli norweskich firm, z których większość stanowili wystawcy z norweskiego pawilonu. W obydwu seminariach wzięło udział ponad stu dwudziestu uczestników i gości targów POLEKO.

22 lutego obecne na POLEKO norweskie firmy działające w branży zagospodarowania odpadów i recyklingu zaprezentowały swe rozwiązania na XII Forum „Dobre praktyki w gospodarce odpadami” organizowanym przez NFOŚiGW. Doświadczenia norweskie były w tym roku głównym tematem Forum w ramach współpracy z Green Business Norway.

Duża liczba osób, jakie odwiedziły norweski pawilon oraz uczestniczyły w naszych seminariach na targach, wskazuje na istotne zainteresowanie polskich podmiotów norweskimi rozwiązaniami technologicznymi.

www.poleko.mtp.pl

Więcej informacji: Biuro Radcy Handlowego Ambasady Królestwa Norwegii w Warszawie. Ewa Kwast, tel. +48-601 43 86 86, ewa.kwast@innovationnorway

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.