Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Norweski film zdobywcą nagród

Norweski film zdobywcą nagród

Ambasada Królestwa Norwegii

Film przyrodniczy „Zimowe światło” („Winter Light”) w reżyserii Skule Eriksena został laureatem XV Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego, który odbył się w Łodzi w czerwcu br. Film zdobył Nagrodę Specjalną Jury i Nagrodę za Dźwięk.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi to największy w Polsce przegląd filmów poświęconych przyrodzie i ekologii. W konkursie głównym XV edycji brały udział filmy i programy telewizyjne poświęcone zagadnieniom przyrody, ochrony środowiska oraz koegzystencji człowieka z naturą.

„Zimowe światło” to film z archipelagu Lofotów, na północ od Koła Podbiegunowego w Norwegii. Po tygodniach słabego, jesiennego światła, słońce zachodzi za horyzont i pozostaje tam ukryte przez okres głębokiej zimy. Jednakże to nikłe światło charakteryzuje się subtelnym pięknem i – tak jak szczególny arktyczny krajobraz – wpływa na codzienne życie ludzi. Taki jest też poetycki obraz norweskiego reżysera, ukazany obiektywem kamery.

Stałym hasłem festiwalu jest promocja przyrody i krajobrazu Europy. Tegoroczna edycja festiwalu posiadała wielonurtowy charakter, a jej wydarzenia przyciągnęły zróżnicowaną publiczność, od mieszkańców Łodzi i okolic poczynając, a na zagranicznych gościach kończąc. Podczas festiwalu odbyły się projekcje filmów konkursowych, projekcje specjalne, wernisaże, seminaria naukowe, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, wycieczki edukacyjne oraz wykłady i koncerty plenerowe. Imprezy festiwalowe odbywały się zarówno w Łodzi, jak i w Nieborowie, Maurzycach, Arkadii oraz w Rogowie.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.