Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Oglądaj nas w domu

Oglądaj nas w domu

Muzeum Narodowe w Warszawie

Chciałeś nas odwiedzić, ale nie zdążyłeś przed zamknięciem MNW z powodu kwarantanny? Marzyłeś w dzieciństwie, by zostać odkrywcą tajemnic przeszłości, ale życie zdecydowało inaczej? Zawsze chciałeś malować i szukasz inspiracji? Zamknięty w domu śnisz o podróżach w dalekie strony, tęsknisz za widokami? Nic straconego. Wykorzystaj w pełni czas kwarantanny, odkrywaj bogactwo zbiorów w ogólnodostępnych serwisach online.

MNW pozostaje zamknięte dla zwiedzających, ale w świecie wirtualnym nadal prezentuje bogactwo sztuki europejskiej (w tym polskiej) i orientalnej, od starożytności po czasy współczesne. Online można zobaczyć zarówno dzieła eksponowane na co dzień w galeriach, jak i te z muzealnych magazynów. Zachęcamy do obserwowania profilu Muzeum na Facebooku, do korzystania z Instagrama, Twittera oraz serwisu YouTube. Dodatkowo w ogólnodostępnym portalu Cyfrowe MNW zgromadzono ponad 46 tysięcy fotografii zabytków ze wszystkich muzealnych kolekcji. Muzeum ma profil w Google Arts and Culture, który oferuje możliwość wirtualnego spaceru po kilku wystawach tematycznych. Zbiory udostępniono w serwisach Wikimedia Commons oraz Europeana, największym repozytorium dziedzictwa kulturowego Starego Kontynentu. MNW zachęca również do korzystania z wybranych, archiwalnych nagrań wykładów z historii sztuki. Dostępne są m.in. w serwisie Wszechnica oraz YouTube.

Oddziały MNW aktywnie w sieci

Do domowej aktywności i obserwowania swoich profili w mediach społecznościowych zapraszają wszystkie oddziały. O historii zapisanej na XVIII-wiecznych mapach, o zdobieniach fasad, Ignacym Janie Paderewskim i dziejach rodu Bielińskich opowiadać będzie Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Oddział będzie również zapraszał do wykonywania w domu prac plastycznych na wskazany temat. Muzeum w Nieborowie i Arkadii zaproponuje edukacyjne quizy dla dzieci, opowieści o swoich najciekawszych zabytkach oraz zaprezentuje krótkie animacje o wnętrzach pałacu. Muzeum Plakatu w Wilanowie również przybliży publiczności własne zbiory w cyklu 123… polskie plakaty współczesne, które warto zapamiętać, w polskiej i angielskiej wersji językowej. Obok ciekawostek o swojej kolekcji Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni zaproponuje karty pracy, dzięki którym będzie można poznać historię pałacu i parku oraz zapoznać się z tajnikami rzeźbiarskiego rzemiosła.

Wspieramy akcję #zostanwdomu

Na co dzień pracownicy MNW pieczołowicie troszczą się o zbiory placówki. Dbają o ich bezpieczeństwo, sprawdzają temperaturę i wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w których przechowywane są dzieła sztuki, badają natężenie światła, usuwają uszkodzenia powstałe na obiektach. W muzeum wszyscy dobrze znają wagę i znaczenie pozornie nieistotnych szczegółów. Dlatego w większości pracujemy zdalnie, a prace wymagające fizycznej obecności ograniczono w Muzeum do minimum związanego z zapewnieniem bezpieczeństwa dziełom sztuki. Zostajemy w domach.

SPOTKAJMY SIĘ #niebawemwMNW

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.