Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Oświadczenie w związku z przedrukiem

Oświadczenie w związku z przedrukiem

Portal Legitymistyczny

21 maja 2012 r. na stronie konserwatyzm.pl znalazł się artykuł pana prof. Bogumiła Grotta pt. Szowinizm niemiecki jako obiektywna legitymacja reorientacji polityki polskiej dokonanej przez Romana Dmowskiego na początku XX wieku, który został nielegalnie – bez zgody redakcji Portalu Legitymistycznego i bez podania źródła – skopiowany ze strony http://www.legitymizm.org/szowinizm-niemiecki. Można to niezwykle łatwo zweryfikować, gdyż oryginalny artykuł został – w uzgodnieniu z Autorem – w wielu punktach zmodyfikowany w stosunku do wersji pierwotnej, przeznaczonej do publikacji drukiem. Nie może być zatem mowy o żadnej przypadkowej zbieżności, nawet jeżeli w trakcie operacji „kopiuj-wklej” na stronie konserwatyzm.pl zniknęły istotne dla czytelności artykułu formatowania.

W innym z artykułów prof. Bogumiła Grotta, który znalazł się na tej samej stronie, z zasobów Portalu Legitymistycznego skopiowano zdjęcie Autora.

Redakcja Portalu Legitymistycznego nie wyrażała i nie wyraża zgody na przedruk jakichkolwiek materiałów z portalu www.legitymizm.org na stronie konserwatyzm.pl.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.