Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Pandemia dosięgła rodzinę cesarską

Pandemia dosięgła rodzinę cesarską

Niech żyje Dom Brazylii!

18 marca Jego Cesarska i Królewska Wysokość xiążę Bertrand, następca tronu Brazylii, poinformował poddanych, że jego trzej młodsi bracia, Ich Królewskie Wysokości xiążęta Antoni (lat 69), Franciszek (w przyszłym miesiącu ukończy 65 lat) i Albert (lat 62), otrzymali pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa. Obecnie objęci są leczeniem COVID-19, xiążę Antoni (drugi w linii sukcesji tronu Brazylii) przebywa w szpitalu. Jego stan zdrowia określono jako dobry. Zakażona została również żona xięcia Alberta.

Według brazylijskiej prasy członkowie dynastii zetknęli się z koronawirusem, gdy uczestniczyli w przyjęciu zaręczynowym syna xięcia Alberta i xiężnej Martizy – xięcia Piotra Alberta, które odbyło się w Ogrodzie Botanicznym w Rio de Janeiro. Wybranką xięcia jest panna Alexandra Haegler Fragoso Pires.

Liczba zarażonych Brazylijczyków szybko rośnie. Aktywność publiczna rodziny cesarskiej została zawieszona do odwołania. Jego Cesarska i Królewska Wysokość zwrócił się do Matki Bożej z Aparecidy, patronki Brazylii, z prośbą o błogosławieństwo i ochronę. Zachęcamy do przyłączenia się do modlitwy o powstrzymanie pandemii.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.