Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » XIII edycja Rajdu im. Jana Mosdorfa

XIII edycja Rajdu im. Jana Mosdorfa

Obóz Narodowo-Radykalny Podhale

Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale wraz z przyjaciółmi z Partii Ludowej Nasza Słowacja zaprasza na XIII edycję Rajdu im. Jana Mosdorfa.

Rajd tradycyjnie odbędzie się w pierwszy weekend października (7/8 października 2017 roku) – ponownie na terytorium Słowacji. Oprócz wędrówki górskimi szlakami zaplanowana została wizyta na strzelnicy.

W sobotni poranek spotykamy się w Nowym Targu, skąd wynajętym busem udamy się na strzelnicę znajdującą się niedaleko Rużomberku. Przed rozpoczęciem treningu strzeleckiego poznamy instrukcję posługiwania się bronią oraz podstawowe zasady obowiązujące na strzelnicy. Następnie pod okiem instruktorów odbędzie się strzelanie z broni krótkiej i długiej. Uwaga! Obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Osoby będące pod wpływem alkoholu nie zostaną wpuszczone na teren strzelnicy.

Po zakończeniu treningu udamy się na wędrówkę górskimi szlakami. Należy pamiętać o ubiorze oraz obuwiu odpowiednim do chodzenia po górach. Po zejściu z gór udamy się do pensjonatu, gdzie zaplanowano spotkanie integracyjne dla uczestników rajdu. W niedzielne południe wracamy do Nowego Targu.

Koszt udziału w rajdzie: 100 złotych. Cena obejmuje koszty przejazdu, zakup amunicji (dwa magazynki do pistoletu oraz dziesięć naboi do karabinu – możliwość dokupienia dodatkowej amunicji), wodę, kanapki, nocleg w pensjonacie.

Proszę pamiętać o zabraniu dowodu osobistego oraz euro. Przypominamy, że prawo Republiki Słowackiej1 przewiduje poważne sankcje karne za publiczne prezentowanie symboliki „ekstremistycznej” (np. krzyża celtyckiego lub salutu rzymskiego).

Kontakt: Jakub Stankiewicz lub prezes ONR Podhale Piotr Trebunia-Tutka, tel. 888 868 130.

Dane do przelewu: EUROKONTO INTRO 85 1240 1574 1111 0010 4090 9913 PLN

Jakub Stankiewicz, osiedle Topolowe 3/4, 34-400 Nowy Targ

Realizując przelew na podany numer konta, proszę podawać imię, nazwisko oraz przynależność organizacyjną uczestnika rajdu.

Rajd im. Jana Mosdorfa


1 Warto przypomnieć, że z legitymistycznego punktu widzenia „Republika Słowacka” (zajmująca Górne Węgry, kraj należący do Korony Świętego Stefana) nie istnieje – przypis redaktora naczelnego Portalu Legitymistycznego.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.