Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Intencja modlitewna

Intencja modlitewna

x. Rafał Trytek ICR

Laudetur Iesus Christus,

Proszę o modlitwę za wiernego ze Szwecji, Pana Ralfa Karlsena (w trzecim zakonie franciszkańskim: brat Franciszek Maria), który choruje na raka żołądka z przerzutami na trzustkę, wątrobę i płuca. Oznacza to, że ma przed sobą kilka miesięcy życia. W jego domu znajduje się Oratorium pod wezwaniem świętej Kolety – niestety, obecnie ze względu na reżim sanitarny udzielenie mu sakramentów świętych jest niemożliwe. Wspomóżmy go zatem wytrwałą modlitwą za wstawiennictwem Matki Bożej, która jest cudowną lekarką w chorobach i zbawieniem umierających.

Matko Boska Nieustającej Pomocy, Twój Boski Syn, którego na ręku trzymasz, wysłuchuje każdej Twojej prośby. Poleć Mu także chorego, za którego dzisiaj w pokorze modlę się do Ciebie. Rzeknij tylko słowo, a chory wróci do zdrowia. Nie odmawiaj mi tej łaski, wszak chorzy mają szczególne prawo do Twej dobroci. Proś przeto Jezusa, aby nam to drogie życie zachował. Ty sama bądź dla chorego dobrą i miłosierną Lekarką, a przy Twojej pomocy z pewnością odzyska utracone siły.

Gdyby jednak Bóg, którego wola rządzi światem, inaczej postanowił, wspomóż, o Matko, chorego i daj mu siłę, aby przyjął kielich goryczy i zdał się spokojnie na rozporządzenia Boga Wszechmocnego. Daj mu cierpliwość, chroń od rozpaczy, Maryjo. Ty jesteś tak potężna, możesz nas pocieszyć. Jesteś Matką najlepszą, pragniesz nas poratować. Wysłuchaj więc nas łaskawie i przyjdź nam z pomocą. Amen.

Bóg zapłać za modlitwę.

Z kapłańskim błogosławieństwem

x. Rafał Trytek

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.