Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Zamek Królewski zaprasza na wernisaż online

Zamek Królewski zaprasza na wernisaż online

Zamek Królewski w Warszawie — Muzeum

Serdecznie zapraszamy 27 listopada 2020 roku o godz. 15.00 na wernisaż wystawy Umarł król. 650. rocznica śmierci Kazimierza Wielkiego, który po raz pierwszy odbędzie się w formule online. Transmisja będzie dostępna na stronie internetowej Zamku Królewskiego w Warszawie oraz na naszym profilu na Facebooku.

W programie wernisażu m.in. rozmowa pani red. Anny Popek z panem prof. Wojciechem Fałkowskim, dyrektorem Zamku Królewskiego w Warszawie, na temat jednego z najwybitniejszych władców Polski, którego rocznica śmierci stała się okazją do przedstawienia spektakularnych dokonań poprzez prezentację zabytków związanych z jego panowaniem. O najważniejszych z nich opowiedzą kuratorzy wystawy – panowie dr Zbigniew Hundert, Michał Zawadzki i Paweł Tyszka.

Jednocześnie informujemy, że 19 listopada odbyła się transmisja online wykładu  pt. Władza w monarchii Kazimierza Wielkiego, który wygłosił pan dr hab. Andrzej Marzec z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest on elementem cyklu podobnych spotkań Kazimierz Wielki. Odrodzenie państwa i zmierzch dynastii, które wraz z webinarium tematycznym, a także wirtualnym zwiedzaniem wystawy, będą dostępne na naszej stronie internetowej. Zapraszamy również do skorzystania z zamieszczonych tam pozostałych materiałów, w tym zdjęć.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.