Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Rząd ogrzeje się sam

Rząd ogrzeje się sam

Partia WiP

RZĄD OGRZEJE SIĘ SAM


Pod tym hasłem odbyła się we wtorek, 26 stycznia, akcja partii Wolność i Praworządność. WiP zwrócił uwagę na coraz wyższe ceny energii, które wynikają z socjalistycznej polityki rządu i bezsensownej walki z Globalnym Ociepleniem narzuconej przez UE.

We wtorek, 26 stycznia 2010, przed CH Promenada przy ulicy Ostrobramskiej w Warszawie, partia Wolność i Praworządność zorganizowała happening. Mimo trzaskającego mrozu (rankiem na termometrach – blisko minus 30°C), akcja przebiegła sprawnie i z werwą. WiP rozpalił ogień w metalowej beczce i zaprosił przechodniów zmierzających na zakupy do ogrzania zmarzniętych dłoni. Z głośników popłynęły gorące rytmy brazylijskiej samby, a nad głowami zatrzepotały transparenty. Nad bezpieczeństwem akcji czuwała Policja, a nad wszystkimi świeciło jaskrawe tego dnia słońce. Na miejscu uwijało się kilku fotoreporterów oraz kamerzysta. Ogień, dym oraz skupisko ludzkie przywabiło także ekipę realizatorów z pobliskiego Polsatu.

Ostatnie wydarzenia na Śląsku, pokazują jak ważna jest w życiu codziennym energia elektryczna. Rząd jak zwykle rżnie głupa, twierdząc, że jest przeciwny podwyżkom cen. Tymczasem, nawet wbrew zaleceniom UE, mamy najwyższy z możliwych podatek VAT od energii. Na dodatek rząd, podlizując się ekologom, utrudnia budowę nowych elektrowni, nawet tak przyjaznych środowisku jak wodne czy jądrowe. Jakby tego było mało, straszy się mitycznym Globalnym Ociepleniem, by uprawomocnić działania na forum unijnym na rzecz ograniczenia emisji tzw. gazów cieplarnianych. A przecież zgoda na ograniczenie emisji CO2 i kary nakładane na przekraczające limit państwa wpłynie w sposób zauważalny na ceny energii elektrycznej oraz cieplnej. Przez brak konkurencji jesteśmy skazani na ciągłe podwyżki monopolistów, bo przecież energię kupować MUSIMY! Nie dajmy się wpędzić w spiralę podwyżek: wzrost cen energii wpłynie na zwiększenie się cen wszystkich towarów! Dla socjalistycznej polityki rządu i UE istnieje alternatywa: WOLNY RYNEK W ENERGETYCE!

Zdjęcia z akcji: http://www.czajkowski.pl/czajkowskistudio/jur_jpg.zip

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.