Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Nowy ruch monarchistyczny w Serbii

Nowy ruch monarchistyczny w Serbii

Eurohistory

Blog Eurohistory podał wiadomość ogłoszoną przez serbskie media, że Jego Królewska Wysokość xiążę Włodzimierz Karadziordziewicz tworzy ruch polityczny, który pod nazwą Front Monarchistyczny ma rozpocząć działalność w roku 2020. Zadaniem nowej formacji będzie przezwyciężenie kryzysu politycznego i społecznego, za który współodpowiedzialność ponoszą partie polityczne. Czynnikiem służącym zjednoczeniu obywateli oraz stabilizacji serbskiego społeczeństwa ma być monarcha. Doniesienia medialne potwierdził szef gabinetu xięcia, pan Dejan Damnjanović.

Urodzony w 1964 roku xiążę Włodzimierz jest kuzynem Jego Królewskiej Mości króla Serbii Alexandra II, starszym synem i drugim z trojga dzieci xięcia Andrzeja (1929-1990) i jego drugiej żony, xiężnej Kiry (z domu xiężniczki Leiningen, 1930-2005). W 2000 r. wziął ślub cywilny z Brygidą Müller, ślub cerkiewny nastąpił w 2001 r.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.