Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub w Hohenems

Ślub w Hohenems

Niech żyją państwo młodzi!

2 października 2021 roku w kościele pw. św. Karola Boromeusza w austriackiej miejscowości Hohenems (Vorarlberg / Przedarulania) Jej Znakomitość hrabianka Tatiana zu Waldburg-Zeil-Hohenems poślubiła pana Filipa Eisla.

Panna młoda, Tatiana Pryscylla Walburga Maria, jest prapraprawnuczką cesarza Franciszka Józefa I i cesarzowej Elżbiety. Urodziła się 30 kwietnia 1992 r. w Hohenems jako najstarsza córka Ich Znakomitości hrabiego Franciszka Klemensa i jego żony Stefanii (z domu hrabianki von Blanckenstein). Ma trzy siostry (Cecylię, Leonię i Zofię). Hrabianka studiowała zarządzanie turystyką i przygotowuje się do przejęcia rodzinnego biznesu. Pan młody, który pochodzi z Salzburga (Solnogrodu), jest synem Heinza Eisla i Krystyny Jékey-Isaak de Buly et Jéke, wywodzącej się z węgierskiej szlachty.

Przed ślubem hrabia Franciszek Klemens ogłosił, że jego córka nie przyjmie nazwiska męża, zważywszy jednak, że nie wychodzi za mąż za arystokratę, utraci predykat Jej Znakomitości i będzie znana jako pani Tatiana Waldburg-Zeil-Hohenems. Państwo młodzi postanowili również, że ich dzieci otrzymają jej nazwisko. Wywołało to pewną konsternację w rodzinie, ponieważ dzieci nie będą miały statusu szlacheckiego.

Do Hohenems przybyło około 480 gości, którzy zgromadzili się przed wejściem do przyozdobionej białymi i żółtymi kwiatami świątyni, oczekując na narzeczonych i ich rodziny. Panna młoda miała na sobie suknię w kolorze kości słoniowej z białym welonem.

Uroczysty wieczór weselny rozpoczął się około godz. 19.30 wraz z przybyciem niderlandzkiej pary monarszej. Ich Królewskie Mości król Wilhelm Alexander i królowa Maxima, bliscy przyjaciele rodziców panny młodej, wzięły udział w przyjęciu, które odbyło się w pałacu Hohenems. Reprezentowane były także rodziny panujące z Austrii, Badenii, Liechtensteinu, Wirtembergii, Oldenburga, Dom Hohenzollernów, nie zabrakło przedstawicieli innych domów xiążęcych i hrabiowskich. W relacjach medialnych przewijały się nazwiska: Bentheim-Tecklenburg, Croÿ, Hohenlohe-Oehringen, Leiningen, Löwenstein-Wertheim-Freudenberg, Meran, Ortenburg, Quadt, Reuss, Schönborn, Stolberg-Stolberg, Waldeck und Pyrmont, Windisch-Graetz.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.