Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub xięcia Henryka i arcyxiężniczki Gabrieli

Ślub xięcia Henryka i arcyxiężniczki Gabrieli

Niech żyją państwo młodzi!

12 września 2020 roku Jego Królewska Wysokość xiążę Henryk Burbon Parmeński i Jej Cesarska i Królewska Wysokość arcyxiężniczka Gabriela pobrali się podczas uroczystości zorganizowanej w zamku Tratzberg w tyrolskiej miejscowości Jenbach. Przewodniczył jej kuzyn panny młodej, JCiKW arcyxiążę o. Paweł von Habsburg. Zamek należy do hrabiów Goëss-Enzenbergów, na ślubie zaś stawili się krewni młodej pary, przedstawiciele Domów Burbonów, Habsburgów, Hohenbergów, Holstein-Ledreborgów i Liechtensteinów.

Jego Królewska Wysokość urodził się w Roskilde 14 października 1991 r., jest drugim synem Ich Królewskich Wysokości xięcia Eryka (ur. 1953) i xiężnej Lidii (ur. 1955, z domu hrabianki Holstein-Ledreborg), rozwiedzionych od 1999 r.

Jej Cesarska i Królewska Wysokość urodziła się w Genewie 26 marca 1994 r., jest najmłodszym z dzieci Ich Cesarskich i Królewskich Wysokości arcyxięcia Karola Krystiana (ur. 1954) i arcyxiężnej Marii Astrydy (ur. 1954, z domu xiężniczki luxemburskiej), małżonków od 1982 r.

Państwo młodzi są kuzynami jako prawnuki wielkiej xiężnej Luxemburga Szarloty i jej męża xięcia Felixa Burbona Parmeńskiego. W trakcie ślubu arcyxiężniczka nosiła tiarę wielkiej xiężnej Adelajdy. Są także spokrewnieni jako potomkowie królów Danii i Portugalii.

Małżonkowie kilka lat spędzili w konkubinacie. Zaręczyli się 22 października 2017 r., a 30 października w Genewie przyszła na świat ich córka Wiktoria Antonia Maria Astryda Lidia.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.