Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub w zamku Waldstein

Ślub w zamku Waldstein

Niech żyją państwo młodzi!

Jaśnie Oświecona xiężniczka Teresa von und zu Liechtenstein i Jego Znakomitość hrabia Kajetan zu Toerring-Jettenbach pobrali się 17 lipca 2021 roku w austriackim zamku Waldstein. Państwo młodzi zaręczyli się we wrześniu 2019 r. podczas pobytu w Grecji.

Xiężniczka jest starszą z dwóch córek Jaśnie Oświeconych xięcia Michała (ur. 1951) i xiężnej Hildegardy (z domu Peters, ur. 1948), po mieczu jest także prawnuczką Karola I (IV/III), cesarza austriackiego, króla Węgier i Czech etc., i jego żony, cesarzowej Zyty. Urodziła się w Monachium 22 lutego 1987 r. Hrabia Kajetan jest czwartym z pięciorga dzieci – i najstarszym synem – Ich Znakomitości hrabiego Jana Kacpra zu Toerring-Jettenbacha (ur. 1953) i hrabiny Elżbiety (z domu hrabianki von Waldburg zu Zeil und Trauchburg, ur. 1954)1. Urodził się w Monachium 22 grudnia 1986 r.

Małżonków łączy dalekie pokrewieństwo, gdyż są m.in. potomkami króla Portugalii Michała I, wśród ich wspólnych przodków można również znaleźć króla Bawarii Maxymiliana I.

Oprócz przedstawicieli Domu Liechtensteinów – łącznie z JO xięciem Liechtensteinu Janem Adamem – w gronie gości znaleźli się m.in. członkowie Domów Habsburgów, Hohenzollernów i Wittelsbachów. Reprezentowane były także rody hrabiowskie: Toerring-Jettenbach, Fugger von Babenhausen, Waldburg-Wolfegg i Königsegg-Aulendorf. Jeden z gości, JO xiążę Józef Emanuel von und zu Liechtenstein, ogłosił swoje zaręczyny z pochodzącą z Kolumbii Marią Klaudią Echavarríą Suárez.

Hrabia Kajetan zdobył wykształcenie, studiując na Uniwersytecie Amerykańskim w Paryżu i londyńskim Uniwersytecie Regenta. Pracuje w administracji należącego do rodziny przedsiębiorstwa z siedzibą w bawarskim zamku Seefeld.

Xiężniczka Teresa pracuje jako dyrektor w funduszu opieki zdrowotnej M Ventures. Uzyskała stopień naukowy doktora w dziedzinie immunoonkologii w Kolegium Uniwersyteckim w Londynie, tytuł zawodowy magistra nauk biomedycznych na Uniwersytecie w Amsterdamie oraz licencjat z biologii i biznesu na Uniwersytecie Nowojorskim.

opracowanie: Adrian Nikiel


1 Hrabia Jan Kacper jest kuzynem głowy rodu zu Toerring-Jettenbachów, hrabiego Jana Wita.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.