Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Ślub xięcia Joachima

Ślub xięcia Joachima

Niech żyje Dom Prus!

Jego Królewska Wysokość xiążę Joachim Pruski (wnuk króla Ludwika Ferdynanda) i hrabianka Angelina zu Solms-Laubach pobrali się 29 czerwca 2019 roku w kościele Montesión na Majorce.

Xiążę jest najmłodszym z trojga dzieci nieżyjącego już xięcia Fryderyka Wilhelma i drugiej z jego trzech żon1, Erengardy von Reden, urodził się 26 czerwca 1984 r. Studiował ekonomię i administrację biznesową na ESCP Europe w Londynie, Paryżu i Berlinie, pracuje jako kierownik berlińskiego biura spółki Accenture. Jest oficerem rezerwy niemieckich sił zbrojnych.

Hrabianka jest drugim z czworga dzieci hrabiego Fryderyka Ernesta zu Solms-Laubach i baronówny Sylwii von Podewils, urodziła się 1 października 1983 r. Podczas ceremonii hrabia poprowadził swoją córkę do ołtarza, a hrabina czuwała nad Georginią, córką państwa młodych, która urodziła się w trakcie ich nieformalnego związku we wrześniu ubiegłego roku. Panna młoda studiowała na berlińskim Uniwersytecie Sztuk, jest architektem i projektantką wnętrz.

Wśród gości znaleźli się członkowie rodzin panujących: Jej Cesarska Mość cesarzowa Rosji Maria oraz Jego Cesarska i Królewska Wysokość wielki xiążę Jerzy, następca tronu rosyjskiego, a także Ich Królewskie Mości król Prus Jerzy Fryderyk i królowa Zofia. Najjaśniejszy Pan jest kuzynem pana młodego. Obecne było także rodzeństwo xięcia: IKW xiążę Fryderyk Wilhelm z żoną, xiężną Anną Katarzyną (z domu baronówną von Salza und Lichtenau), oraz JKW xiężna Wiktoria Luiza wraz z mężem, Jaśnie Oświeconym xięciem Ferdynandem, następcą tronu mediatyzowanego xięstwa Leiningen. Nie zabrakło innych przedstawicieli niemieckiej arystokracji, wśród nich reprezentantów xiążęcych domów zu Castell-Rüdenhausen i zu Löwenstein-Wertheim-Freudenberg.

opracowanie: Adrian Nikiel


1 Z katolickiego punktu widzenia należy tu dostrzec przypadek bigamii – przypis redakcji Portalu Legitymistycznego.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.