Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Solidarność z ludem Toskanii

Solidarność z ludem Toskanii

Niech żyje arcyxiążę Zygmunt!

27 marca Jego Cesarska i Królewska Wysokość arcyxiążę Zygmunt, wielki xiążę Toskanii, wydał oświadczenie, w którym zwrócił się do ludu toskańskiego. Zaznaczył w nim, że chciałby, aby poddani oraz inni Włosi czuli jego troskę i solidarność w trudnych chwilach próby. Najjaśniejszy Pan poparł działania władz odpowiedzialnych za ochronę zdrowia i uznał, że zachowanie tzw. dystansu społecznego jest niezbędne, mimo że ten stan powoduje frustrację i zmęczenie. Dlatego też nie należy tracić kontaktu z bliskimi, żeby przynajmniej dzięki rozmowom telefonicznym czuli naszą obecność.

W dalszej części dokumentu możemy przeczytać zachętę, aby Wielki Post, tak odmienny od dotychczasowych, kiedy epidemia nie oszczędza żadnego kraju, stał się czasem głębokich rozważań. Modlitwa powinna być fundamentem, na którym wzrastać będzie cnotliwy krąg dobrych dusz zaangażowanych w pomoc chorym i umierającym. Władca podziela zmartwienia i obawy Toskańczyków i zapewnia, że będzie z nimi, gdy tylko stanie się to możliwe. Składa im również życzenia z okazji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego, ostatnich – wyraża nadzieję – w takich okolicznościach.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.