Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Świąteczne przemówienie wielkiego xięcia Henryka

Świąteczne przemówienie wielkiego xięcia Henryka

Royal Central

Podczas skromnej uroczystości z okazji święta narodowego Luxemburga Jego Królewska Wysokość wielki xiążę Henryk wygłosił przemówienie przed wzniesionym w 1971 roku Narodowym Pomnikiem Solidarności. Najjaśniejszy Pan, któremu w bezpiecznej odległości towarzyszyła niewielka grupa polityków, podziękował poddanym za zaangażowanie w walce z COVID-19 i przestrzeganie zasad kwarantanny. Profesjonalizm zespołów medycznych pracujących w całym kraju uznał za przykład dla nas wszystkich. Solidarność mieszkańców pozwoli pokonać gospodarcze i społeczne konsekwencje pandemii.

Przyozdobiony państwowymi barwami monument upamiętnia ofiary II wojny światowej – Jego Królewska Wysokość mówił także o znaczeniu obchodów siedemdziesiątej piątej rocznicy zakończenia wojny i pamięci o tych, którzy odbudowali Luxemburg. Przemówienie zakończyło zaś pełne nadziei spojrzenie w przyszłość, gdyż wielki xiążę przypomniał, że jego wnuk, JKW xiążę Karol, urodził się w trakcie zmagań z pandemią i w tym trudnym okresie został serdecznie powitany przez cały Luxemburg.

Wystąpienie monarchy było transmitowane w telewizji i Internecie.

opracowanie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.