Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Szkoła Ekonomiczna — pięciodniowy kurs ekonomii

Szkoła Ekonomiczna — pięciodniowy kurs ekonomii

Instytut Misesa

22–26 września 2021 r. Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa organizuje kolejną Szkołę Ekonomiczną. Jej uczestniczki i uczestnicy zdobędą systematyczną wiedzę o podstawowych zagadnieniach ekonomicznych.

Absolwentki i absolwenci szkoły zrozumieją też najważniejsze współczesne procesy gospodarcze – od roli przedsiębiorczej wyceny i kalkulacji ekonomicznej przez kształt struktury kapitałowej po skutki polityki banków centralnych. W szkole warto uczestniczyć z kilku powodów, które przedstawiamy poniżej.

Na razie prowadzimy rekrutację jedynie na nieodpłatny udział w szkole – możliwy dzięki hojności naszych sponsorów.

Po pierwsze: Systematyczność i profesjonalizm.

Samokształcenie to trudne przedsięwzięcie. Oprócz własnego zapału wymaga nieco szczęścia przy doborze materiałów odpowiednich do poziomu zaawansowania. Szkoła jest pomyślana tak, żeby uczestniczki i uczestnicy od pojęć i zagadnień podstawowych przechodzili stopniowo do coraz to bardziej skomplikowanych – daje wiedzę, która może być bazą do dalszego kształcenia. Staramy się wykorzystać opinie uczestniczek i uczestników z poprzedniej edycji tak, żeby jak najlepiej dobrać zestaw wykładów i wykładowców.

Po drugie: Interakcja.

Szkoła Ekonomiczna to możliwość bezpośredniej interakcji z wykładowcami, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania uczestników dotyczące ekonomii. Nasza szkoła to oczywiście także świetna okazja do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Po trzecie: Egzamin.

Szkoła kończy się dobrowolnym ustnym egzaminem, który sprawdza znajomość podstawowych pojęć i teorii ekonomicznych oraz umiejętność stosowania tych teorii do rozumienia konkretnych sytuacji gospodarczych. Dla trójki najlepiej ocenionych uczestniczek i uczestników egzaminu przewidziano nagrody.

Po czwarte: Miejsce.

Otrębusy to dość spokojna turystyczna miejscowość położona nieco z dala od zgiełku świata. Uczestniczki i uczestnicy szkoły będą mogli się skupić na wykładach i seminariach.

Po piąte: Rozwój.

Dla około dziesięciu wybranych osób, które przyjadą drugi raz na szkołę, przewidzieliśmy dodatkowe seminaria. Odbywające się równolegle do wykładów seminaria mają charakter dyskusji nad tekstem naukowym w językach polskim lub angielskim, a swoją formułą nawiązują do prywatnych seminariów Ludwiga von Misesa.

Rekrutacja

Osoby chcące wziąć udział w szkole prosimy o wypełnienie formularza. Jest na to czas do 15 sierpnia 2021 r.

O wynikach rekrutacji powiadomimy do 18 sierpnia. Utworzymy dwie listy: osób zakwalifikowanych i listę rezerwową – na wypadek, gdy ktoś z pierwszej listy nie będzie mógł dojechać w ogłoszonym przez nas terminie.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.