Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Urodziny xiężniczki Marii Izabeli

Urodziny xiężniczki Marii Izabeli

Dziedzictwo jakobitów

Z okazji 70. rocznicy urodzin (23 czerwca 1943 r.) składamy najserdeczniejsze życzenia JKW xiężniczce Marii Izabeli z Sabaudii-Genui. Xiężniczka Maria Izabela znajduje się w prawowitej linii sukcesji jakobickiej poprzez swoją babkę ze strony matki, tj. Marię Ludwikę Teresę z Bawarii, xiężniczkę Anglii, Szkocji i Irlandii, która była siostrą króla Ruperta (króla Anglii, Szkocji i Irlandii Roberta I/IV) oraz, z racji małżeństwa, xiężną Kalabrii i de iure królową Obojga Sycylii.

Z tego względu Maria Izabela jest członkinią starszej linii brytyjskiej, aczkolwiek wykluczoną na mocy Ustawy o następstwie tronu z roku 1701 — nielegalnej, a wręcz nikczemnej i całkowicie niepoważnej próby przekazania sukcesji tronów brytyjskich wyłącznie młodszej linii protestanckiej.

Więcej o Jej Królewskiej Wysokości:

http://www.crocereale.net/component/k2/item/107-genetliaco-di-s-a-r-prin-ssa-maria-isabella-di-savoia-genova http://en.wikipedia.org/wiki/Princess_Maria_Isabella_of_Savoy-Genoa

Redakcja Portalu Legitymistycznego przyłącza się do życzeń.

opracowanie: Dawid Świonder

Na podstawie korespondencji pana Steliosa Rigopoulosa na jakobickiej liście dyskusyjnej.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.