Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Vigeland znów nagrodzony

Vigeland znów nagrodzony

Ambasada Królestwa Norwegii

W „Konkursie katalogów i albumów o sztuce 2010” zorganizowanym przez Fundację na Rzecz Sztuki – Reminiscencje, najwyższe lokaty przypadły Muzeum Narodowemu w Krakowie. Wydawnictwa związane między innymi z ubiegłoroczną wystawą finansowaną z funduszy norweskich w ramach Funduszu Wymiany Kulturalnej „Na drogach duszy. Gustav Vigeland a rzeźba polska około 1900” zostały docenione!

I i II miejsca w kategorii „Folder” zajęły publikacje: „Dobry Trop! Przewodnik dla dzieci po Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach — Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie” oraz „Nerwicowcy i troglodyci”. Natomiast w kategorii „Katalog z wystawy” na II miejscu znalazł się album „Na drogach duszy. Gustav Vigeland a rzeźba polska około 1900”.

Nagrody zostały przyznane podczas wernisażu wystawy pokonkursowej, który odbył się 22 marca w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Do konkursu zgłoszono ponad 150 publikacji z całej Polski. Jury, które zebrało się 3 marca w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, nagrodziło najlepsze z nich w czterech kategoriach: katalog z wystawy, katalog artysty, album o sztuce i folder.

Wybrane katalogi, albumy i foldery można oglądać bezpłatnie na wystawie pokonkursowej w godzinach otwarcia gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie do 7 kwietnia.

Pełna lista nagrodzonych prac na stronie internetowej Fundacji Reminiscencje.

Więcej o samej wystawie „Na drogach duszy. Gustav Vigeland a rzeźba polska ok. 1900 r.” na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Krakowie.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.