Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » JKW xiążę Abdul Azim nie żyje

JKW xiążę Abdul Azim nie żyje

Royal Central

24 października 2020 roku, w wieku 38 lat, zmarł w szpitalu Jerudong Park Jego Królewska Wysokość xiążę Abdul Azim, syn Jego Królewskiej Mości sułtana Brunei Hassanala Bolkiaha i jego drugiej żony Mariam Abdul Aziz. Abdul Azim był szóstym dzieckiem i drugim synem sułtana, zajmował czwarte miejsce w linii sukcesji tronu.

Xiążę urodził się w Bandar Seri Begawan 29 lipca 1982 roku. Był znany ze swojej działalności charytatywnej, m.in. wspierał dzieci dotknięte autyzmem. Cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową. Na początku roku zdiagnozowano u niego także układowe zapalenie naczyń, bezpośrednią przyczyną zgonu była natomiast niewydolność wielonarządowa. Zgodnie z mahometańską tradycją pogrzeb odbył się w dniu śmierci. Jego Królewska Wysokość spoczął w Królewskim Mauzoleum w Bandar Seri Begawan obok swojego dziadka, sułtana Omara Ali Saifuddiena III. W pogrzebie udział wzięli członkowie rodziny panującej, urzędnicy państwowi i następca tronu malezyjskiego sułtanatu Johoru. W państwie trwa siedmiodniowa żałoba narodowa, flagi na terenie kraju oraz w sułtancie Johoru obniżono do połowy masztów.

opracowanie: Przemysław Olszewski

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.