Jesteś tutaj: Ogłoszenia i aktualności » Aktualności » Książę Edward Lobkowicz nie żyje

Książę Edward Lobkowicz nie żyje

Requiescat in pace

W Wielki Piątek, w Paryżu, zmarł w wieku 83 lat kawaler Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników św. Jana Jerozolimskiego z Rodos i z Malty oraz jego były ambasador w Libanie, książę Edward Lobkowicz.

Urodzony w 1926 roku książę Edward był potomkiem arystokratycznego rodu z Czech, należącym do jego belgijskiego odgałęzienia. Jako Maltańczyk, większość życia poświęcił dziełom chrześcijańskiego miłosierdzia, którym oddawał się całą duszą, wspierany przez Małżonkę.

x. Edward Lobkowicz 

W 1959 roku poślubił księżniczkę Franciszkę z Burbonów Parmeńskich, najstarszą z córek księcia Franciszka Ksawerego, karlistowskiego króla Hiszpanii de iure Ksawerego I oraz księżnej Magdaleny de Burbon-Busset. Z ich czworga dzieci, najstarszy syn, książę Edward Ksawery – bliski współpracownik księcia Sykstusa Henryka, króla Hiszpanii de iure Henryka V, został zamordowany w 1984 roku przez terrorystów islamskich. Drugi z synów, książę Robert, zmarł na raka w 1988 roku. Pociechą dla rodziców w bólu po ich stracie pozostali: książę Karol Henryk i księżniczka Gabriela, która wstąpiła do Zakonu Sióstr Miłosierdzia.

Niech odpoczywa w pokoju!

J.B.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2023 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.