Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » 80. rocznica agresji niemieckiej na Polskę

80. rocznica agresji niemieckiej na Polskę

Civitas Christiana / Fraternia Piastowska

Druga wojna światowa wciąż budzi w Polsce ogromne emocje – ten stan rzeczy na pewno jeszcze długo nie ulegnie zmianie. Nadal trwają dyskusje o tym, czy mogliśmy coś zrobić inaczej, kto i jakie błędy popełnił oraz czy nową Polskę, która wyłoniła się ze zgliszcz, można zaliczyć do beneficjentów porządku pojałtańskiego. Te powroty na pola przegranych bitew mogą kojarzyć się z próbami nakreślenia krzepiącej historii alternatywnej, jednak symbolem i podsumowaniem wymiany myśli w siedzibie stowarzyszenia Civitas Christiana stała się konstatacja pana Janusza Dobrosza: Historia nie jest pisana przez moralistów. Właśnie w tym duchu podczas akademii panelowej zorganizowanej 2 września 2019 roku w związku z 80. rocznicą agresji niemieckiej na Polskę głos zabrali czterej prelegenci, prezentujący niekiedy kontrowersyjne opinie:

pan Adam Jaworski: Błędy polityki czechosłowackiej a zaniechania polityczne Polski w latach 30. XX wieku, skutkujące klęską obydwu państw w latach 1938-1939,

pan Antoni Koniuszewski: Czy Polska wygrała II wojnę światową?,

pan Janusz Dobrosz: Co byłoby z Polską i Polakami, gdyby Niemcy wygrały II wojnę światową?,

pan prof. Tadeusz Marczak: Wrzesień 1939 r. w wymiarze geopolitycznym.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.