Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Czy monarchizm ma przyszłość? — dr hab. Artur Ławniczak, prof. UWr

Czy monarchizm ma przyszłość?

Koło Naukowe Doktryn Politycznych i Prawnych im. Niccolò Machiavellego

Czy monarchizm ma przyszłość? To pytanie nurtuje młodzież poważnie myślącą o perspektywach Polski w XXI wieku. Jak podnieść nasz kraj z demokratycznego upadku? Czy ratunek jest jeszcze możliwy? Czym w ogóle jest monarchia i jakie warunki należałoby spełnić, aby w naszym kraju przeszła w rzeczywistość? Na zagadnienia absorbujące studentów i absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego odpowiedział konstytucjonalista, działacz Organizacji Monarchistów Polskich, pan dr hab. Artur Ławniczak, prof. UWr. Spotkanie na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii odbyło się 14 grudnia 2023 roku.

Obok Prelegenta głos w dyskusji kilka razy zabrał lider środowiska legitymistów Adrian Nikiel. Prezes OMP podjął polemikę z poglądami prezentowanymi podczas spotkania przez pana Jana Lecha Skowerę, przedstawiciela Konfederacji Spiskiej oraz myśliciela od dawna akceptującego model „monarchii zachodnioeuropejskiej” i odrzucającego prawowitość władzy jako kryterium oceny ustroju.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

dr hab. Artur Ławniczak, prof. UWr, Bartosz Chrząszcz (UWr, 14 XII AD 2023) — fot. Adrian Nikiel

dr hab. Artur Ławniczak, prof. UWr, Bartosz Chrząszcz (UWr, 14 XII AD 2023) — fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.