Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Azjatycko-afrykański Exodus: Czy Polska powinna przyjąć imigrantów i/lub uchodźców?

Azjatycko-afrykański Exodus: Czy Polska powinna przyjąć imigrantów i/lub uchodźców?

Civitas Christiana / Stowarzyszenie KoLiber

Dopełnieniem protestów, które w sobotę ogarnęły centrum Wrocławia, stała się debata o przybyszach z krajów Południa zorganizowana w sali klubowej Civitas Christiana. W stosunku do wcześniej zapowiadanego grono dyskutantów uległo zmianie i ostatecznie 22 września 2015 roku przemyśleniami na temat obecnego kryzysu podzielili się z mieszkańcami naszego miasta: p. Justyna Helcyk (Obóz Narodowo-Radykalny), p. Jarosław Kowalczyk (Stowarzyszenie KoLiber) i p. Bartosz Rutkowski (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci). W roli moderatora wystąpił p. Bartosz Zasieczny, jeden z liderów Stowarzyszenia KoLiber.

Burzliwe i pełne trudnych pytań – zwłaszcza tych, które padły ze strony publiczności – spotkanie trwało prawie dwie godziny. Jak jednak przenikliwie zauważył jeden z widzów, wnioskami płynącymi z tej debaty nie przejmą się ani władze prowincji polskiej Unii Europejskiej, ani tym bardziej siły ustanowione Unii Europejskiej, a na szczeblu unijnym przyjęta zostanie taka wizja polityki wobec nielegalnych imigrantów, że i w Polsce potwierdzą się słowa z rekomendowanej przez p. Adama Michnika xiążki p. Iana Burumy pt. Śmierć w Amsterdamie. Zabójstwo Theo van Gogha i granice tolerancji: W dzisiejszych czasach nie można już mówić tego, co się myśli. Staliśmy się cudzoziemcami we własnym kraju. Najpoważniejsze bowiem zmiany, których zwiastunem jest obecna inwazja, mają charakter kulturowy1.

Wersja audio

Nagranie wideo

Justyna Helcyk, Jarosław Kowalczyk, Bartosz Rutkowski — fot. Adrian Nikiel

Justyna Helcyk, Jarosław Kowalczyk, Bartosz Rutkowski — fot. Adrian Nikiel

Justyna Helcyk, Jarosław Kowalczyk, Bartosz Rutkowski — fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel


1 Na marginesie: sądząc po postulatach częstowania przybyłych wieprzowiną i wódką, można domniemywać, że większość biorących udział w rozmowie jest daleka od wizji Wegańskiej Rzeszy – przypis redaktora naczelnego Portalu.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.