Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Muzeum nad mauzoleum, czyli Figueres — dr Piotr Oszczanowski

Muzeum nad mauzoleum, czyli Figueres

Dziedzictwo kulturowe Europy

14 kwietnia 2012 r. pan dr Piotr Oszczanowski, którego do tej pory Czytelnicy Portalu Legitymistycznego znali przede wszystkim jako znawcę sztuki śląskiej, przedstawił wykład wykraczający poza ramy tej specjalizacji naukowej, nawiązujący natomiast do jego podróży na Półwysep Iberyjski. Bohaterem spotkania we wrocławskim Muzeum Narodowym stał się Salvador Dalí i jego niezwykłe muzeum w Figueres. Nic dziwnego, że wykład cieszył się ponadprzeciętną frekwencją.

Wprawdzie artysta nie był karlistą, co zapewne byłoby najciekawsze z prawicowego punktu widzenia, gdyż m.in. przyjął tytuł szlachecki od „króla konstytucyjnego”, ale jego twórczość – już zresztą na trwałe wpisana w artystyczny krajobraz Wrocławia – z pewnością zasługuje na uwagę. Zapraszamy do puszczenia wodzy fantazji, wyobrażenia sobie zdjęć zaprezentowanych przez pana dra Oszczanowskiego i wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.