Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Rozmowa o Powstaniu Węgierskim z 1956 roku — Kacper Keresztes, Piotr Gaglik

Rozmowa o Powstaniu Węgierskim z 1956 roku

Civitas Christiana / Towarzystwo Polsko-Węgierskie / Wicekonsulat Węgier

Powstanie węgierskie, które wybuchło w Budapeszcie jesienią 1956 roku, oraz relacje polsko-węgierskie po drugiej wojnie światowej – to główne tematy międzynarodowego spotkania z udziałem panów Kacpra Keresztesa (Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka) i Piotra Gaglika (Towarzystwo Polsko-Węgierskie we Wrocławiu im. Mieczysława Ks. Woronieckiego).

Podobieństwa i różnice w położeniu narodów poddanych komunistycznej okupacji, Emeryk Nagy i Władysław Gomułka, „gulaszowy socjalizm” i opór społeczny, działacze Solidarności Walczącej oraz wrocławscy studenci biorący udział w uroczystościach pogrzebowych 16 czerwca 1989 r. – o tym wszystkim 17 listopada 2021 r. mówili goście Civitas Christiana1. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Michał Kwilecki, Kacper Keresztes, Piotr Sutowicz, Piotr Gaglik (17 XI AD 2021) — fot. Adrian Nikiel

Kacper Keresztes, Piotr Sutowicz, Piotr Gaglik (17 XI AD 2021) — fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel


1 Podczas spotkania wielokrotnie było przywoływane święto św. Elżbiety Węgierskiej – należy zatem przypomnieć, że w katolickim kalendarzu liturgicznym to święto jest obchodzone 19 listopada.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.