Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » „Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia” — Jarosław Mikołaj Skoczeń

„Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia”

Empik Renoma

5 maja 2016 roku na scenie Empik Renoma we Wrocławiu gościł pan Jarosław Mikołaj Skoczeń, dziennikarz i poeta, tym razem promujący dzieło wyjątkowe, łączące w jednym tomie wywiad z panem Wiesławem Banachem, dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku, z fragmentami dzienników Zdzisława Beksińskiego z ostatnich kilkunastu lat jego życia. Wprawdzie objętość dzienników zamordowanego ponad jedenaście lat temu malarza szacuje się na kilka tysięcy stron, zapadła jednak decyzja o publikacji obszernego wyboru, a całość będzie mogła zostać udostępniona miłośnikom artysty dopiero po śmierci bohaterów jego zapisków.

W trakcie spotkania pan Skoczeń przedstawił kulisy pracy nad wydaną w marcu tego roku publikacją, a także podzielił się wspomnieniami o swojej znajomości ze Zdzisławem Beksińskim przypadającej na lata po śmierci Zofii i Tomasza Beksińskich. Tom Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia ukazał się nakładem wydawnictwa Mawit Druk.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Jarosław Mikołaj Skoczeń, spotkanie w Empik Renoma (5 V AD 2016) — fot. Adrian Nikiel

Jarosław Mikołaj Skoczeń, spotkanie w Empik Renoma (5 V AD 2016) — fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.